Cursuri

Școala de Turism Alternativ oferă cursuri de formare și calificare profesională în domeniul turismului. Pentru început, oferim cursul de calificare pentru profesia de Agent de Turism-Ghid, respectiv cel de specializare în ocupația de Ghid național de turism (Tour-Operator).

În cazul în care există grupuri de persoane interesate de organizarea unor cursuri de calificare și specialziare în domeniile oferite de Școala de Turism Alternativ, din alte localități decât cele de mai jos, nu ezitați să ne contactați, pentru a organiza cursurile în orașul vostru.

Alege orașul în care ai vrea să urmezi cursurile noastre.

Fă un pas înainte!

Ți-ai dorit întotdeauna să lucrezi în domeniul turismului, ca ghid de turism sau într-o agenție? Fă un pas înainte - înscrie-te la cursurile noastre și urmează-ți visul!

ASOCIAŢIA TURISM ALTERNATIV
310456 Arad, str. Ulmului, nr. 17, jud. Arad, România. Tel. +40724362434